Salistat SGL03 10 fiolek
Suplement diety
NOWOŚĆ

Suplement diety salistat SGL03 to zaawansowany technologicznie preparat stomatologiczny oparty na  5 aktywnych składnikach, które pomagają zachować zdrowie zębów i jamy ustnej. Produkt dedykowany jest osobom, które przygotowują się do lub są po zabiegach: ortodontycznych, protetycznych, chirurgicznych, endodontycznych oraz skalingu, a także stosujących preparaty przeznaczone dla osób ze zmianami zapalnymi przyzębia.

Suplement diety salistat SGL03 to zaawansowany technologicznie preparat stomatologiczny oparty na  5 aktywnych składnikach, które pomagają zachować zdrowie zębów i jamy ustnej. Innowacyjna formuła produktu jest wynikiem wieloletniej współpracy polskich oraz włoskich naukowców. Wielopłaszczyznowe działanie preparatu oraz jego SKUTECZNOŚĆ zostały potwierdzane  w badaniach laboratoryjnych przez Instytut Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacji.

Produkt dedykowany jest osobom, które przygotowują się do lub są po zabiegach: ortodontycznych, protetycznych, chirurgicznych, endodontycznych oraz skalingu, a także stosujących preparaty przeznaczone dla osób ze zmianami zapalnymi przyzębia. Stanowi doskonałe uzupełnienie wieczornej higieny jamy ustnej całej rodziny. Może być stosowany długotrwale, bez działań ubocznych, w tym przez kobiety ciężarne i mamy karmiące oraz dzieci od 12 r.ż. Działa najefektywniej wtedy, kiedy śpimy. Nie barwi zębów. Wygodna, plastikowa butelka idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, a także w podróży, gdyż nie ma konieczności przechowywania preparatu w warunkach chłodniczych. Salistat SGL03 został zaprojektowany z uwzględnieniem nietolerancji pokarmowych i preferencji żywieniowych konsumentów: nie zawiera glutenu, cukru, alkoholu, GMO oraz jest odpowiedni dla wegetarian.

POTWIERDZONA SKUTECZNOŚC DZIAŁANIA

W badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych przez Instytut Jakości Jagiellońskiego Centrum Innowacji, dowiedziono, iż składniki zawarte w preparacie salistat SGL03, wykazują silne działanie hamujące namnażanie bakterii z kategorii próchnicogennych oraz odpowiedzialnych za wywoływanie stanów zapalnych w jamie ustnej.*

 

 *Raport z badania w warunkach in vitro: „Przeciwbakteryjne działanie suplementu diety salistat SGL03 zawierającego w składzie Lactobacillus salivarius SGL 03, laktoferynę, GOS  oraz olejki cytrynowy i rozmarynowy na Streptococcus pyogenes, Streptococcus sanguinis i Streptococcus mutans. Wykonawca Jagiellońskie Centrum Innowacji.

Produkt do stosowania jako uzupełnienie higieny jamy ustnej u kobiet i mężczyzn, w tym dzieci od 12 r.ż. Bezpieczny dla kobiet w ciąży i matek karmiących.

1 fiolka na dobę jako ostatni etap wieczornej higieny jamy ustnej.

10 fiolek x 10 ml 

Proszek do sporządzenia zawiesiny doustnej.

Temperatura pokojowa. PRODUKT  NIE WYMAGA WARUNKÓW CHŁODNICZYCH. Technologia opakowania gwarantuje zachowanie żywotności  bakterii probiotycznych oraz ich odpowiedniej dawki.

5 składników o działaniu potwierdzonym badaniami naukowymi:

Lactobacilllus salivarius SGL03 2 mld JTK*,
Laktoferyna 50 mg,
Witamina D 5 μg,
Glukooligosacharydy (GOS) 1000 mg,
Olejek cytrynowy 0,5 mg i olejek rozmarynowy 0,5 mg.
*jednostki tworzące kolonie.

WŁAŚCIWOŚCI SKŁADNIKÓW:

Salistat SGL03 to połączenie probiotyku Lactobacillus salivarius SGL03 wraz z prebiotykiem

Glukooligosacharydy (GOS), laktoferyną, witaminą D oraz naturalnymi olejkami eterycznymi: cytrynowym i rozmarynowym.

Probiotyk Lactobacillus salivarius SGL03 występuje naturalnie w zdrowej jamie ustnej człowieka. Zawarta w preparacie duża ilość prebiotyku (GOS) stanowi cenne źródło pożywki dla probiotyku. Laktoferyna to bioaktywne białko, które występuje w ślinie. Wpływa na hamowanie negatywnych procesów, które mogą szkodliwie oddziaływać na zdrowie dziąseł i zębów. Dzięki właściwościom laktoferyny zostaje ograniczona kolonizacja niekorzystnych bakterii w jamie ustnej, które przyczyniają się do formowania płytki nazębnej, a także tych, które powodują niekorzystne zmiany w dziąsłach. Witamina D działa korzystnie na procesy mineralizacji szkliwa, przez co wspiera zdrowie zębów. Olejki eteryczne mają właściwości odkażające i odświeżające oddech.

eSklep