Vitapil® mama
Suplement Diety

NOWA FORMUŁA!

WIĘCEJ NOWYCH WŁOSÓW1

Suplement diety VITAPIL® mama może być stosowany wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne u kobiet w okresie laktacji, szczególnie w celu zachowania prawidłowej kondycji włosów. Uzupełnienie diety w składniki preparatu wspiera zdrowie włosów w przypadku:  

  • Wypadania włosów1
  • Osłabienia kondycji włosów1
  • Powolnego wzrost włosów1
  • Osłabienia kondycji skóry głowy1

SKUTECZNOŚĆ PRODUKTU POTWIERDZONA BADANIEM1

1 Szczegóły na www.vitapil.pl w zakładce: Wyniki Badań Konsumenckich – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w okresie 03-05.2017 z udziałem 296 mam karmiących.

VITAPIL® mama został opracowany przez ekspertów z myślą o kobietach po porodzie, w okresie laktacji. Zalecany jest w celu uzupełnienia diety w substancje odżywcze i naturalny krzem z bambusa. Składniki preparatu działają od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe2. Sprawiają, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. Odpowiednio dobrane substancje aktywne m.in. biotyna, selen i cynk – pomagają zachować zdrowe włosy. Miedź pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej pigmentacji włosów. Cynk sprzyja właściwej syntezie białek włosa. Witamina B12, foliany oraz cynk – biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa. Cynk, jod oraz niacyna – pomagają zachować zdrową skórę głowy. Miedź i cynk – wspomagają ochronę komórek przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i stresem oksydacyjnym, który powstaje podczas m.in. ekspozycji na słońce, mróz, farbowanie lub suszenie włosów. VITAPIL® mama został wzbogacony w kompleks aminQ3® – połączenie aminokwasów siarkowych: L-cysteiny i L-metioniny z których zbudowana jest łodyga włosa oraz L-lizyny odpowiedzialnej za kształt i objętość włosów3. Witamina B6 pomaga w prawidłowej syntezie L-cysteiny. Krzem jest składnikiem strukturalnym włosów. Prawidłowa struktura włosów powoduje, że stają się one mocne i odporne na czynniki mechaniczne. Bambus to roślina, która słynie z szybkiego wzrostu i bogactwa składników odżywczych. Jest naturalnym źródłem krzemionki. Z tego względu bambus jest uznanym składnikiem skutecznych preparatów na włosy.

Piśmiennictwo:

 1 Mamy karmiące o włosach” – ogólnopolskie badanie konsumenckie przeprowadzone w okresie 03-05.2017 z udziałem 296 mam karmiących. Więcej na https://vitapil.pl/wyniki-badan-konsumenckich-mamy-karmiace-o-wlosach-vitapil-mama

2 Klimczyk M.,  Pytkowska K., Arct J.,   SEPAWA, 2012

3 Goluch-Koniuszy ZS. Prz Menopauzalny. 2016 Mar;15(1):56-61.

 

1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia).

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

 

 

Suplement diety.

VITAPIL® mama 60 kapsułek – na 2 miesiące stosowania. Tylko jedna kapsułka dziennie.

Zmiana tabletki na kapsułkę twardą!

 

Składniki aktywne:

1 kapsułka zawiera:

Witamina C

40 mg (50%)*

Witamina B1

0,6 mg (55%)*

Witamina B2

0,7 mg (50%)*

Niacyna

8  mg (50%)*

Witamina B6

0,7 mg (50%)*

Kwas foliowy

200 µg (100%)*

Witamina B12

1,4  µg (56%)*

Biotyna

25 µg (50%)*

Kwas pantotenowy

3 mg (50%)*

Żelazo

14 mg (100%)*

Cynk

10 mg (100%)*

Miedź

0,5 mg (50%)*

Selen

30 µg (55%)*

Jod

75 µg (50%)*

Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki)

- w tym krzem

20 mg
7 mg

L-lizyna

70 mg

L-cysteina

70 mg

L-metionina

60 mg

 

* procent referencyjnych wartości spożycia

Składniki: substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, chlorowodorek lizyny, glukonian (II) cynku, substancja przeciwzbrylająca: celuloza; L-cysteina, L-metionina, kwas L-askorbinowy, fumaran żelaza (II), sproszkowane pędy bambusa, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu; kwas nikotynowy, selenian (VI) sodu, D-pantotenian wapnia, siarczan (II) miedzi, cyjanokobalamina, chlorowodorek pirydoksyny, monoazotan tiaminy, ryboflawina, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, D-biotyna.

 

Kompozycja składników:

 

VITAPIL® mamazawiera 17 składników odżywczych oraz pędy bambusa, które pomagają zachować zdrowe włosy                         i  skórę głowy.

 

Wyjątkowość krzemionki bambusa


Składnikiem dominującym w preparacie VITAPIL® mama jest krzem pochodzący z młodych pędów bambusa. Jest on bezpieczny dla kobiet karmiących, ze względu na to, że jego stężenie w pokarmie kobiecym jest niezależne od diety mamy. W mleku ludzkim występuje na stałym poziomie 0,05 mg/l – dla porównania w mieszankach mlecznych znajduje się w ilości ok. 0,3mg/l, a w mleku krowim jego ilość to 1,5--2,4 mg/l. Krzem wpływa na skład włosa, jego grubość, wytrzymałość i elastyczność. Jak dowodzą badania wpływa również na zmniejszenieutraty włosów.Wickett RR et al. Effect of oral intake of choline-stabilized orthosilicic acid on hair tensile strength and morphology in women with fine hair. Arch Dermatol Res 2007; 299:499–505

eSklep