Ostercal 1250 D®
Zdrowe kości i zęby
Suplement Diety

Ostercal 1250 D ® zawiera naturalny wapń z muszli ostryg o wysokim stopniu oczyszczenia oraz witaminę D, która zwiększa jego wchłanianie.

Dwie tabletki preparatu Ostercal 1250 D ® zawierają 2000 j.m. witaminy D. Jest to ilość zgodna z najnowszymi rekomendacjami suplementacji osób dorosłych1. Suplementacja witamint D powinna być dodatkiem do spożycia wapnia z dietą.

 

Czy wiesz, że…

Wapń i witamina D pomagają zmniejszyć utratę minerałów kostnych u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Niska gęstość mineralna kości stanowi czynnik ryzyka w odniesiemiu do osteoporotycznych złamań kości*. Witamina D pomaga zmniejszyć ryzyko upadku związane z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni. Upadki stanowią czynnik ryzyka w odniesieniu do złamań kości u osób obojga łci w wieku 60 lat i starszych**. Badania wykazują, że jedynie od 10% do 40% wapnia spożytego z żywnością jest wchłaniane w przewodzie pokarmowym.2

 

 

1 Rusińska A et al. Front. Endocrinol. 2018; 9:246
2 van der Velde R. et al. Food&Nutrition Research 2014, 58:21796
* Populacja docelowa to kobiety w wieku 50 lat i starsze, a korzystny efekt występuje przy dziennym spożyciu przynajmniej 1200 mg wapnia oraz 20 μg witaminy D ze wszystkich źródeł.
** Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania dziennie 20 μg witaminy D ze wszystkich źródeł.
Działanie preparatu
  • Wapń i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz prawidłowym funkcjonowaniu mięśni.
  • Wapń pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego.
  • Witamina D pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu oraz funkcjonowaniu układu odpornościowego.
Sposób użycia

Dorośli i dzieci od 12. roku życia: 1-2 tabletki dziennie, podczas posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement nie może być stosowany jako substytut zróznicowanej diety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne, wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia. Nie stosować wraz z innymi produktami zawierającymi wapń.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. W przypadku kamicy nerkowej, niewydolności nerek i nadczynności przytarczyc należy indywidualnie ustalić sposób użycia preparatu.

Opakowanie

Ostercal 1250 D ® 60 tabletek - do 2. miesięcy stosowania

Ostercal 1250 D ® 90 tabletek - do 3. miesięcy stosowania

Ważne informacje

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza.

 

Produkt bezglutenowy. Może byc stosowany przez diabetyków

 

Przechowywanie: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Skład
Zawartość składników aktywnych: 1 tabletka 2 tabletki  
Wapń z muszli ostryg (węglan wapnia) 500 mg (62,5%)* 1000 mg (125%)*  
Witamina D (cholekalcyferol) 25 μg 1000 j.m. (500%)* 50 μg 2000 j.m. (1000%)*  

* Procent referencyjnych wartości spożycia

 

Składniki: węglan wapnia z muszli ostryg, substancje wypełniające: celuloza, sorbitole; otoczka: [substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, barwnik: fosforany magnezu, emulgator: glikol polietylenowy, substancja wypełniajaca: celuloza], cholekalcyferol, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancja przeciwzbrylajaca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

 

 

eSklep