Inne
Aktualności
21.12.2020
Nowość w ofercie - Zilavir®
23.11.2020
Prenatal® Classic - nowa formuła wzbogacona o laktoferynę
04.09.2020
Nowość w ofercie femaltiker® plus
08.07.2019
NQS czyli NutroPharma Quality System
11.06.2019
W telewizji, prasie i Internecie ruszyła kampania reklamowa produktów VITAPIL® firmy NutroPharma
03.09.2018
Nowa linia produktów
01.08.2018
Nowość w ofercie - Salistat
17.07.2017
Program wspierania profilaktyki przeciwpróchnicowej
08.09.2016
NOWOŚĆ W OFERCIE mel•tiki®żelazo dla dzieci
08.09.2016
NOWOŚĆ W OFERCIE mel•tiki®acerola dla dzieci
Nowość w ofercie femaltiker® plus

Miło nam poinformować, że do rodziny Femaltiker dołączył nowy produkt. Formuła zawarta w femaltiker® plus została dodatkowo wzbogacona o cholinę oraz takie składniki odżywcze jak: foliany (kwas foliowy i L-metylofolian wapnia - FolActiv®), witaminy: B6 i B12, które odżywiają organizm kobiety. Składniki te w większości przechodzą do mleka kobiecego wpływając na jego jakość i wartość odżywczą.

Femaltiker® plus to produkt przeznaczony do specjalnego odżywiania dla kobiet w okresie laktacji, zwłaszcza na początkowym jej etapie oraz w problemach związanych z jej utrzymaniem. Produkt dostarcza specjalne składniki odżywcze, które są niezbędne do właściwego odżywienia organizmu kobiety karmiącej, co wpływa na prawidłową inicjację i utrzymanie laktacji. Słód jęczmienny zawarty w femaltiker® plus jest krótko słodowany po to, aby zawierał jak najwięcej składników odżywczych. Podczas procesu słodowania zwiększa się biodostępność zawartych w słodzie jęczmiennym białek i węglowodanów ułatwiając jednocześnie oddziaływanie beta-glukanu na organizm kobiety. Zawarta w produkcie specjalna, opatentowana formuła Lactanell, pozwala na otrzymanie słodu jęczmiennego o bardziej przyswajalnym i dostępnym, a tym samym bogatszym, składzie odżywczym.

Badanie kliniczne przeprowadzone w dwóch ośrodkach klinicznych w Warszawie: Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej oraz Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezu pokazują, że stosowanie formuły femaltiker®, wpływa korzystnie na zwiększenie odciąganego pokarmu, nawet o 43%.

Produkt może towarzyszyć mamom karmiącym, w szczególności tym, które mają problemy z wywołaniem lub utrzymaniem laktacji