VITAPIL®
Suplement diety

Suplement diety VITAPIL® to preparat o składzie optymalnie dobranym pod kątem kondycji włosów. Co bardzo istotne zawiera nie tylko biotynę lecz aż 16 aktywnych składników, w tym bardzo dużą ilość kwasu pantotenowego oraz krzemu z młodych pędów bambusa.

To unikalne połączenie sprawia, że włosy szybciej rosną i wyraźnie zwiększają swoją grubość.

Stają się mocne, nie kruszą się, nie rozdwajają - wyglądają po prostu świetnie!*

Zobaczysz ten konkretny efekt sięgając po tabletki działające od wewnątrz oraz lotion do stosowania zewnętrznego.

WSKAZANIA:

- nadmierne wypadanie włosów

- osłabienie struktury włosów (rozdwajanie)

- zwiększona łamliwość i kruchość włosów

- zaburzona gospodarka hydro-lipidowa skóry głowy i włosów

 

*  Szczegóły na www.vitapil.pl zakładka: Wyniki Badań konsumenckich

VITAPIL® to profesjonalny preparat, którego składniki pomagają zachować zdrowe włosy i skórę głowy1. Został opracowany na bazie substancji odżywczych i naturalnych składników roślinnych. Dedykowany jest osobom, które chcą cieszyć się mocnymi, gęstymi i zdrowymi włosami. VITAPIL® działa od wewnątrz – nie tylko na łodygę włosa, ale przede wszystkim na cebulkę i gruczoły łojowe. Sprawia, że włosy stają się mocne, elastyczne i bardziej lśniące. Zawiera 16 składników aktywnych, w tym dużą ilość biotyny (300 μg), która poprzez utrzymanie prawidłowego metabolizmu energetycznego wpływa na procesy zachodzące w cebulce włosów – ich wzrost i zahamowanie nadmiernego wypadania. Przyczynia się również do utrzymania zdrowego wyglądu włosów. Nowa formuła preparatu VITAPIL® została wzbogacona o bambus, który jest najbogatszym w naturze źródłem krzemu. Zawiera go aż 75%. To ponad 5 razy więcej niż popularny skrzyp. Składniki nowego preparatu VITAPIL® chronią mieszki włosowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz wpływają na prawidłową pigmentację włosów.2


VITAPIL® zawiera 16 ważnych składników odżywczych, w tym:

BAMBUS – to jeden z najcenniejszych skarbów, który podarowała nam natura. Ta egzotyczna roślina słynie z niezwykle szybkiego wzrostu – osiąga wysokość 45 metrów, a średnica dochodzi do 35 cm. Bambus cechuje się niezwykłą wytrzymałością, elastycznością i umiejętnością regeneracji. Pędy bambusowe są twarde jak skała i odporne jak stal.
Młode pędy bambusa są najbogatszym w naturze źródłem krzemu. Zawierają aż 75% krzemionki (dla porównania skrzyp zaledwie 10-15%). Łatwo przeliczyć, że ilość związków krzemu w bambusie jest 5 razy większa, niż w popularnych, dostępnych na rynku produktach na bazie skrzypu. Badania kliniczne sugerują, że spożycie niektórych form krzemu może pozytywnie wpływać na wytrzymałość, elastyczność oraz grubość włosów3.
BIOTYNA przyczynia się do utrzymania metabolizmu energetycznego, przez co przyspiesza tempo wzrostu włosa oraz przyczynia się do utrzymania zdrowego wyglądu włosów, reguluje ich wzrost i hamuje nadmierne wypadanie.
KWAS PANTOTENOWY – preparat zawiera największą na rynku ilość tego składnika, który poprzez wpływ na metabolizm energetyczny w obrębie mieszków włosowych korzystnie wpływa na wygląd włosów.
NIACYNA (witamina PP) przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry głowy poprzez ułatwienie transportu składników odżywczych do cebulki włosów. Im silniejsza i lepiej odżywiona cebulka, tym mocniejszy włos.
ŻELAZO jest ważnym składnikiem mineralnym, biorącym udział w podziałach komórkowych. Dzięki czemu oddziałuje na mieszki włosowe, których komórki ze względu na wzrost włosa ulegają ciągłym podziałom.
CYNK jest składnikiem mineralnym o znaczącym wpływie na budowę włosa. Odpowiednia ilość cynku w diecie wpływa na zdrowy wygląd i wzrost włosów. Zdrowe włosy są mocne, lśniące, odporne na złamania i rozciąganie np. podczas upinania włosów.
JOD wpływa na utrzymanie zdrowej skóry – w tym skóry głowy.
MIEDŹ wpływa na prawidłową pigmentację włosów. Odpowiednia zawartość pigmentu jest odpowiedzialna za kolor włosów.
KWAS FOLIOWY i WITAMINA B12 (cyjanokobalamina) biorą udział w podziałach komórkowych. Dzięki tym właściwościom oddziałują na mieszki włosowe, których komórki ze względu na wzrost włosa ulegają ciągłym podziałom.
MANGAN przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania tkanki łącznej. Mangan jest również składnikiem mineralnym wykazującym działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu przyczynia się do ochrony komórek organizmu, w tym
komórek mieszków włosowych przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.
Dodatkowo produkt został wzbogacony o PROTEINY SOJOWE, DROŻDŻE, CHOLINĘ, INOZYTOL.

 

1Składniki sprzyjają prawidłowej syntezie białek włosa (cynk) i biorą udział w procesie podziału komórek, w tym cebulki włosa (cynk, wit. B12, foliany). 2Effect of oral intake of choline-stabilized orthosilicic acid on hair tensile strength and morphology in women
with fine hair. Wickett RRI wsp. Arch Dermatol Res (2007) 299:499–505.

1 tabletka dziennie w trakcie posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

 

VITAPIL® 60 tabletek – na 2 miesiące stosowania
VITAPIL® 30 tabletek – na miesiąc stosowania

 

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci.

Produkt odpowiedni dla wegetarian. Produkt nie zawiera glutenu.

 
 
Składniki aktywne (1 tabletka zawiera):   
Dwuwinian choliny  125 mg
Kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia)  100 mg (1666,7%)*
Proteiny sojowe 100 mg
Inozytol  50 mg
Niacyna (amid kwasu nikotynowego) 35 mg (218,8%)*
PABA (kwas paraaminobenzoesowy)  30 mg
Sproszkowane pędy bambusa (75% krzemionki)  20 mg w tym krzem 7 mg
Żelazo (fumaran żelaza(II))  15 mg (107,1%)*
Cynk (tlenek cynku)  15 mg (150%)*
Mangan (siarczan manganu)  5 mg (250%)*
Drożdże piwne  5 mg
Miedź (siarczan miedzi(II)) 2 mg (200%)*
Kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)  400 µg (200%)*
Biotyna (D-biotyna)  300 µg (600%)*
Jod (jodek potasu)  150 µg (100%)*
Witamina B12 (cyjanokobalamina) 6 µg (240%)*
 

Składniki: Składniki: nośnik: maltodekstryna, dwuwinian choliny, D-pantotenian wapnia, proteiny sojowe, substancja wypełniająca: celuloza mikrokrystaliczna, inozytol, fumaran żelaza (II), amid kwasu nikotynowego, otoczka: [substancja powlekająca: alkohol poliwinylowy, barwnik: dwutlenek tytanu, nośnik: glikol polietylenowy 6000, substancja przeciwzbrylająca: talk, barwnik: tartrazyna, barwnik: indygo, barwnik: żółcień pomarańczowa S], kwas p-aminobenzoesowy (PABA), sproszkowane pędy bambusa, tlenek cynku (I), siarczan manganu, substancja przeciwzbrylająca: kwas stearynowy, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu, siarczan miedzi(II)), drożdże piwne, kwas pteroilomonoglutaminowy, D-biotyna, jodek potasu, cyjanokobalamina. Zawiera soję. Żółcień pomarańczowa S: może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.

eSklep