Beta Karoten SUN
Naturalny beta-karoten
Suplement diety

Polecany do stosowania przed oraz w trakcie ekspozycji na słońce

 

 

Beta Karoten Sun marki Nutropharma zawiera w 1 kapsułce aż 6 mg naturalnego beta-karotenu, który pomaga w ochronie skóry przed promieniowaniem UV i negatywnymi skutkami działania słońca. 

Polecany w okresie zwiększonej ekspozycji  na promieniowanie UV, w celu uzyskania i utrwalenia ładnego koloru opalenizny, dla zachowania zdrowej skóry.

 

Czy wiesz, że…..?

Badania z udziałem ochotników wykazały, że długotrwałe przyjmowanie dużych dawek beta-karotenu może mieć korzystny wpływ na redukcję objawów fotostarzenia skóry ( np. powstawanie zmarszczek, zmniejszona elastyczność oraz uszkodzenia DNA w komórkach skóry wystawionej na działanie słońca)1. Beta-karoten jest rekomendowany zwłaszcza przed  ekspozycją na słońce 2.

Działanie

 Właściwości i wskazania

Preparat zawiera w 1 kapsułce aż 6 mg naturalnego beta-karotenu, który wspomaga:

  • zdrowie skóry i  błon śluzowych
  • prawidłowe widzenie
  • funkcjonowanie układu odpornościowego

Beta-karoten czyli prowitamina A po spożyciu jest przekształcany w aktywną formę witaminy A, która odpowiada m.in. za zdrowy wygląd skóry i prawidłowy stan błon śluzowych. Pełni także istotną rolę w sprawności obierania bodźców wzrokowych (prawidłowe widzenie).  W składzie Beta Karoten SUN znajduje się naturalny beta-karoten oraz inne składniki aktywne, które wspomagają jego działanie na organizm. Naturalna forma beta-karotenu ma korzystne działanie potwierdzone naukowo1. Znaczna część spożywanego z dietą beta-karotenu jest akumulowana w komórkach naskórka. Dzięki temu składnik ten korzystnie wpływa na wygląd skóry, a działając jako naturalna ochrona przed promieniowaniem UV redukuje jej podatność na niekorzystny wpływ słońca2.  

 

1. Michaud DS et al. Am J Clin Nutr 2000;72:990–7.

2. Stahl W., Sies H. Am J Clin nutr 2012; 96(suppl):1179S-84S.

Sposób użycia

1 kapsułka dziennie. Produkt powinien być przyjmowany minimum przez 2 tygodnie przed planowaną ekspozycją na słońce. Nie należy przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Opakowanie

 

90 kapsułek elastycznych na 3 miesiace stosowania.

Ważne informacje

Przyjmowanie beta-karotenu nie zwalnia z konieczności stosowania kremów z filtrem podczas opalania, jako skutecznej profilaktyki przeciwnowotworowej.

Produkt nieodpowiedni dla wegetarian.

Wyprodukowany z soi bez GMO.  W procesie produkcji nie użyto laktozy, glutenu.

 

 

Skład

 Składnik aktywny w 1 kapsułce (porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia):

                                   

Naturalny beta karoten  (witamina A)   

          
6 mg (1000 µg równoważnika retinolu (witaminy A),  co odpowiada  3330 IU)                             125%*               

*procent referencyjnych wartości spożycia (RWS)       

Składniki: olej sojowy, żelatyna, olej słonecznikowy, substancja wiążąca: glicerol,  naturalny beta- karoten (20%, zawiera inne karotenoidy), przeciwutleniacz: alfa- tokoferol, barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

eSklep