Cardiomin B6®
Ciśnienie krwi
Żywność Specjalnego Przeznaczenia Medycznego

Nieustanna presja czasu, stres, niezdrowe odżywianie, spożywanie kawy i alkoholu, palenie papierosów oraz brak ruchu powodują, że coraz więcej osób cierpi na nadciśnienie. Cardiomin B6® to produkt zawierający wapń, potas, magnez i witaminę B6 przeznaczony do postępowania dietetycznego w nadciśnieniu tętniczym.

Cardiomin B6® to preparat, który łączy w swoim składzie wapń, potas i magnez w odpowiednich proporcjach i ilościach, dzięki czemu nie tylko zapewnia właściwą suplementację tych pierwiastków, ale przede wszystkim kompleksowo chroni serce i układ krążenia.

Czy wiesz, że…?

  • Opracowano specjalną dietę DASH, która jest przeznaczona szczególnie dla osób mających problem z utrzymaniem prawidłowego ciśnienia krwi.
  • Dieta DASH to dieta niskotłuszczowa, bogata w produkty zbożowe, nabiał, owoce i warzywa, produkty ze zmniejszoną zawartością tłuszczów nasyconych, bogata w wapń, potas i magnez.
  • Brytyjskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego rekomenduje dietę DASH wskazując na możliwość osiągnięcia redukcji ciśnienia tętniczego o około 8 – 14 mmHg.

Wskazania:

Do postępowania dietetycznego w:

  • Nadciśnieniu tętniczym zarówno dietetycznym leczeniu nadciśnienia tętniczego, jak i dietetycznym wspomaganiu farmakologicznego leczenia nadciśnienia tetniczego
  • Skurczach, drętwieniu mięśni
  • Niedoborach magnezu, potasu i wapnia
Działanie preparatu

Potas pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, kompleksowo współdziałając z magnezem przyczynia się do odpowiedniego funkcjonowania mięśni i układu nerwowego.

Magnez wpływa na funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego oraz utrzymuje równowagę elektrolitową organizmu.

Wapń wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek (w tym komórek mięśnia sercowego), przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i prawidłowego krzepnięcia krwi.

Witamina B6 wraz z magnezem przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Spośób użycia

Dorośli:  1-2 tabletki dziennie w trakcie posiłku.

Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Korzystne dzialanie skladników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Opakowanie

60 tabletek powlekanych

Ważne informacje

Produkt należy przyjmować pod kontrolą lekarza.

Skład
Składniki aktywne 1 tabletka 2 tabletki  100 g zawiera
Wapń
(węglan wapnia)
250 mg (31,3%)* 500 mg (62,5%)* 17,1 g

Potas
(chlorek potasu)

150 mg (7,5%)* 300 mg (15%)* 10,3 g

Magnez
(tlenek magnezu, wodorotlenek magnezu)

125 mg (33,3%)* 250 mg (66,7%)* 8,6 g

Witamina B6
(chlorowodorek pirydoksyny)

2 mg (142,9%)* 4 mg (285,7%)* 137,0 mg

* % zalecanego dziennego spożycia

 

Składniki:

węglan wapnia, chlorek potasu, wodorotlenek magnezu, tlenek magnezu, substancja wypełniająca: celuloza, otoczka (nośnik: hydroksypropylometyloceluloza, nośnik: hydroksypropyloceluloza, barwnik: dwutlenek tytanu, średniołańcuchowe trójglicerydy), nośnik: sól sodowa karboksymetylocelulozy, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, nośnik: kwasy tłuszczowe, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, chlorowodorek pirydoksyny, substancja utrzymująca wilgotność: glicerol.

eSklep