Prenatal® dha
suplement diety

Formuła kwasów omega-3

Od początku ciąży do końca karmienia piersią

Opakowanie: 60 kapsułek

 

  • Prawidłowy rozwój mózgu, siatkówki oka dziecka
  • Prawidłowy czas trwania ciąży

 

 

 Epigenetic Nutrition Plan® Czy wiesz, że już od pierwszych dni ciąży jesteś w stanie wpływać na rozwój i zdrowie swojego dziecka  przyszłości?  Oprócz genów, które dziecko dziedziczy po swoich rodzicach, pewne cechy można wykształcić poprzez dostarczanie odpowiednich składników odżywczych już w okresie ciąży. Dziedziczenie „ponad” genami nazywamy epigenetyką. Epigenetic Nutrition Plan® to formuła składników o wysokiej przyswajalności w dawkach rekomendowanych przez Ekspertów. Poprzez swoje działanie już na etapie rozwoju płodu determinują one m.in. jego podatność na choroby cywilizacyjne i rozwój, a tym samym jakość życia.

 

Technologia produkcji 3MAX zapewnia najwyższą stabilność, jakość oraz czystość oleju rybiego.

Zwróć uwagę na ilość składnika w porcji dziennej: 600 mg DHA + 70 mg EPA

Działanie

Wskazania i właściwości:

 

Prenatal ® DHA  jest unikalnym preparatem  szczególnie polecanym kobietom w II trymestrze ciąży oraz podczas karmienia piersią. Zawiera bardzo wysoką dawkę  kwasu dokozaheksaenowego (DHA) składnika szczególnie istotnego dla prawidłowego rozwoju dziecka. DHA należy dostarczać w gotowej formie, ponieważ organizm ludzki ma ograniczoną zdolność do syntezy tego kwasu tłuszczowego. Głównym źródłem DHA są tłuste ryby morskie, które, jak wykazują badania, są spożywane w zbyt małej ilości przez kobiety w Polsce[1].

•          Prawidłowy rozwój mózgu, siatkówki oka dziecka*

DHA jest też niezbędny do rozwoju układu nerwowego dziecka². DHA należy do niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Jego dostarczanie na przełomie II i III trymestru ciąży jest szczególnie istotne dla rozwoju mózgu oraz siatkówki oka dziecka.[2],[3]

 

*Korzystny efekt jest osiągany w przypadku spożywania 200 mg DHA w stosunku do normalnego spożycia kwasów omega-3 dla dorosłych tj. przykładowo 250 mg DHA iEPA.

•          Prawidłowy czas trwania ciąży

Rekomendacje grupy Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników  zostały oparte o dowody naukowe o najwyższym poziomie wiarygodności dotyczące wpływu DHA na redukcję porodu przedwczesnego (<34. t.c.).⁵ Ze względu na niskie spożycie tego kwasu tłuszczowego w populacji polskiej zaleca się stosowanie dawki nie mniejszej niż 600 mg/dzień. W przypadku kobiet z grupy wysokiego ryzyka porodu przedwczesnego rekomendowana jest dawka wyższa- 1000 mg.

 

Czy wiesz, że niskie stężenie DHA w diecie matki mogą zaburzać równowagę między czynnikami prozapalnymi (np. cytokiny) odpowiedzialnymi m.in. za rozwój reakcji alergicznych u dzieci. Badania wskazują, że przyjmowanie omega-3 przez kobiety w ciąży redukuje ryzyko alergii.

 

 [1] Pediatr Pol 2010;85(6): 597–603

[2]Innis SM. J. Nutr.  2007 vol. 137 no. 4 855-859

[3]Kuratko CN, Salem N. PLEFA 2009;81:111-8

⁴ EFSA Journal 2011;9(4):2078

⁵ Ginekol Pol. 2014;85:318-20 Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników

⁶ Furuhjelm C et al. Pediatr Allergy Immunol. 2011 ;22(5):505-14

⁷ Palmer DJ et al. BMJ. 2012; 344:e184

 

 

Sposób użycia

Najlepiej przyjmować jedną lub dwie  kapsułki dziennie w trakcie posiłku.  Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Opakowanie

60 kapsułek/30 dni

Ważne informacje

Przechowywać w suchym miejscu,  w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci

Skład

 

 

Składniki aktywne w porcji dziennej:

 

 

1 kapsułka zawiera

2 kapsułki zawierają

DHA (kwas dokozaheksaenowy z oleju rybiego)

300 mg; 75-50%*

600 mg; 100-150%*

EPA (kwas eikozapentaenowy z oleju rybiego)

35 mg

70 mg

Witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu)

5,85 mg; 48,7%**

11,7 mg; 97,5%**

 

*% realizacji zaleceń według rekomendacji PTGiP1,⁵

**procent referencyjnych wartości spożycia

 

Składniki: olej rybi (anchois, sardynki, makrele), octan-DL-alfa-tokoferylu, substancja utrzymująca wilgoć: gliceryna; żelatyna, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferole.

eSklep