Prenatal® uno

Prenatal® uno jest unikalnym preparatem polecanym kobietom w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży. Zawiera tylko najważniejsze składniki, w rekomendowanych dawkach, które korzystnie wpływają na przebieg ciąży oraz rozwój płodu. Eksperci rekomendują, aby już w okresie starania o dziecko suplementować dietę, w celu przygotowania organizmu kobiety do ciąży i właściwego rozwoju płodu. Kluczowe etapy rozwoju układu nerwowego dziecka zachodzą w pierwszych tygodniach ciąży, dlatego odpowiedni poziom składników takich jak np. kwas foliowy jest ważny jeszcze przed ciążą. 

Czy wiesz, że..?

Okres przygotowania do ciąży oraz okres ciąży i pierwsze 2 lata życia dziecka to wyjątkowy czas, w którym już od pierwszych chwil masz wpływ na zdrowie dziecka w przyszłości. Poprzez niewielkie zmiany w diecie oraz dodatkową suplementację wyselekcjonowanych składników w odpowiednich dawkach możemy minimalizować ryzyko rozwoju niektórych chorób, zapewnić dziecku właściwy rozwój psychiczny, motoryczny i emocjonalny. Tak, aby w pełni wykorzystało swój potencjał w dorosłym życiu

Prenatal® uno zawiera:

DNA Protection Formula® - zestaw składników, które chronią materiał genetyczny (DNA) zarodka. Substancje te usprawniają procesy podziałów komórkowych i zamykanie cewy nerwowej, co korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój dziecka. Składnikami współdziałają ze sobą w celu ochrony DNA są : Kwas foliowy, witamina B6, witamina B12.

Unikalnym składnikiem Prenatal® uno jest imbir, który przyczynia się do łagodzenia porannych mdłości towarzyszących kobiecie w początkowym kresie ciąży. 

Prenatal® uno jest polecany do postępowania dietetycznego u kobiet w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży w celu:

  • Profilaktyki wad cewy nerwowej oraz wspomagania prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu
  • łagodzenia porannych nudności i problemów trawiennych występujących w początkowym okresie ciąży
  • uzupełnienia niedoborów witamin i składników mineralnych niezbędnych zwłaszcza w I trymestrze ciąży tj. jod, witamina B6, witamina B12, kwasu foliowy i witamina D3
  • wsparcia płodności dzięki obecności witaminy D, która wspomaga pracę mięśni macicy, oraz witaminie B6, która przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.
Działanie

Kwas foliowy oraz witaminy B6 i B12 stosowane łącznie są ważne szczególnie przed ciążą i w pierwszych tygodniach ciąży. Utrzymują prawidłowy metabolizm homocysteiny, co wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego. Kwas foliowy i witamina B12 są ważne, aby proces podziału komórek przebiegał bez uszkodzeń. Suplementacja 400 mcg kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej i jest zalecana już w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży.1 Stosowanie witamin B12 i B6 korzystnie wpływa na wykorzystanie i biodostępność kwasu foliowego2.

Jod pomaga w produkcji hormonów tarczycy i jej funkcjonowaniu, jest ważny dla układu nerwowego oraz dla wzrostu dziecka3. Suplementacja jodem jest ważna już w okresie przygotowania do ciąży z uwagi na zwiększone potrzeby organizmu 4.

Witamina D3 zgodnie z najnowszymi wytycznymi powinna być przyjmowana przez kobiety ciężarne w minimalnej ilości 1,500 IU dziennie w ciąży oraz w okresie przygotowania do ciąży5. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, jest ważna dla  wzrostu i rozwoju kości u dziecka. Badania wskazują, że niedobory pokarmowe wit. D wpływają niekorzystnie na płodność, dlatego ważne jest uzupełnianie tego składnika w diecie również przed ciażą6.

Imbir przyczynia się do łagodzenia porannych mdłości w czasie ciąży, co potwierdza szereg badań klinicznych7.

Czy wiesz że?  

Imbir jest źródłem polifenoli i ma właściwości antyoksydacyjne, co ma znaczenie dla ochrony materiału genetycznego zawartego w komórce jajowej8?

Imbir według Ayurwedy był uznawany za afrodyzjak z uwagi na jego właściwości poprawiające krążenie. Prawidłowe krążenie jest również istotne w procesie implantacji zarodka w macicy. 

(1)Stanowisko Zespołu Ekspertów PTG. Ginekol Pol. 2011; 82:550-3 (2) Obeid R. et al. J Perinat. Med. 2013;13:1-15 (3) www.fao.org/docrep/004/Y2809E/y2809e0i.htm (4) Hubalewska-Dydejczyk A. et al. Pol J Endocrinol 2011;62(4):362–81 (5)  Płudowski P. et al. Endokrynol Pol 2013; 64 (4): 319–27 (6) Grundmann M. et al.  ReprodBiol and Endocrinol. 2011;9:146 (7) Saberi F. et al. Nurs Midwifery Stud. 2014;3(1):e11841 (8) Kikuzaki H. et al. Biofactors. 2004;21(1-4):293-6.

Sposób użycia

Najlepiej przyjmować 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku.

Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu kobiety. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Niewyrównana nadczynność tarczycy.

Opakowanie

30 kapsułek/30 dni

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Skład

Wartość odżywcza

1 tabletka zawiera

100 g zawiera

Wartość energetyczna (kJ/kcal)

1,60/0,38

1303/311

Ilość:

 

 

tłuszcz (g) w tym:

<0,001

0,8

   nasycone kwasy tłuszczowe (g)

<0,001

0,76

Węglowodany (g), w tym:

0,11

92,6

   Cukry (g)

0,01

9,6

Białko (g)

<0,001

0,54

Błonnik (g)

0,04

34,4

Sól (g)

<0,0001

0,046

eSklep